LEWsystem Apator jest jedynym systemem przedpłatowym w Polsce, to kompleksowe rozwiązanie umożliwiające sprzedaż energii elektrycznej w sposób przedpłatowy, polegający na zakupie przez indywidualnego odbiorcę określonej ilości energii. Opłata za energię wnoszona jest z góry, natomiast wykorzystanie zakupionej energii rozłożone jest w czasie. Zakupu w zależności od dostawcy energii dokonać możemy na wiele sposobów:


 

W markecie na zakupach

LEW – Terminal
Urządzenie pozwalające na zakup energii elektrycznej w sklepach, kioskach, stacjach benzynowych czy marketach. Sieć terminali umożliwia łatwy sposób transakcji. Kwota deklarowana przez klienta przy terminalu przekazywana jest poprzez serwer Operatora do LEWsystem. W efekcie klient otrzymuje 20 cyfrowy kod z energią, który należy wprowadzić do licznika. Sam sposób zakupu energii jest bardzo podobny do doładowania telefonu na kartę.

Przez Internet

LEW – Internet
Najwygodniejszy i najbardziej mobilny sposób zakupu energii elektrycznej. Gwarantuje dokonanie transakcji nawet poza miejscem zamieszkania. Wykorzystując autoryzowaną witrynę internetową wyspecjalizowanego operatora można dokonać transakcji zakupu energii w postaci 20 cyfrowego kodu do licznika typu LEW. Wystarczy tylko w wymaganych polach wpisać kod kreskowy, deklarowaną kwotę, adres e-mail i numer telefonu oraz rodzaj płatności. Klient posiadający konto bankowe łączy się ze stroną internetową. Przed przesłaniem kodu z energią operator strony internetowej pobiera opłatę z konta. Korzystając z tego rozwiązania, można w prosty sposób przez e-mail lub sms otrzymać kody do licznika przedpłatowego. Przybliżony czas otrzymania kodu jest podany na formularzu zgłoszeniowym. Na stronie internetowej operatora znajdują się szczegółowe informacje dotyczące zakupu energii przez Internet w postaci opisu, animacji czy filmu.

Przez Biuro Obsługi Klienta

LEW – Generator
Najbardziej tradycyjny sposób zakupu energii elektrycznej. Sprzedaż odbywa się poprzez Biuro Obsługi Klienta (BOK) danego dystrybutora. Kwota deklarowana przez klienta przeliczana jest przez system bilingowy na ilość zakupionej energii.

W tym celu wykorzystywane jest oprogramowanie zainstalowane w przedsiębiorstwie dystrybucji energii gdzie system bilingowy łączy się Generatorem Kodów. Klient otrzymuje 20 cyfrowy kod z ilością zakupionej energii na paragonie lub fakturze

Przez telefon

LEW – Energofon
Dzięki systemowi przedpłatowemu istnieje możliwość zakupu energii elektrycznej przez telefon. Klienci, którzy posiadają konto bankowe lub wcześniej dokonali wpłaty na konto dystrybutora mogą skorzystać z tej opcji. Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu sprzężonemu z Centralnym Generatorem Kodów, w efekcie końcowym w słuchawce telefonu odbiorca usłyszy 20 cyfrowy kod z ilością zakupionej energii elektrycznej. Jeżeli Państwo są zainteresowani takim sposobem zakupu energii elektrycznej należy sprawdzić czy dystrybutor oferuje tą usługę.