Ogrzewanie z głową

 

Rosnące ceny paliw opałowych powodują co roku zwiększenie wydatków na ogrzewanie w rodzinnym budżecie. Zamiast jednak z ciężkim sercem zerkać na rachunki za ogrzewanie, warto pomyśleć o racjonalnym gospodarowaniu energią cieplną. Poniżej przedstawiamy sposoby, dzięki którym utrzymasz wydatki na ogrzewanie w ryzach.

» więcej
 

 

 

 

Tanie gotowanie

 

Choć czasem zmiany wydają się małe i nic nieznaczące, zebrane w całość, mogą spowodować istotną odmianę. Ta zasada tyczy się również oszczędzania. Można zaoszczędzić znaczne sumy pieniędzy w ciągu roku, skupiając się jedynie na codziennie powtarzanych czynnościach, np. w trakcie gotowania.

» więcej
 

 

 

 

Dziecko w domu

 

Pan Prąd jest pożyteczny, ale i bardzo niebezpieczny. Takie przesłanie powinno przyświecać rodzicom tłumaczącym dzieciom zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Wrodzona ciekawość świata charakterystyczna dla wieku dziecięcego bywa przyczyną groźnych wypadków. Konieczne jest konsekwentne uświadamianie dzieci, w jaki sposób powinniśmy się obchodzić z elektrycznością. Warto pokazać dziecku znak ostrzegawczy umieszczony na urządzeniach elektrycznych oraz wytłumaczyć, że ostrzega przed niebezpieczeństwem.

» więcej
 

 

 

 

ABC oszczędzania

 

W dobie rosnących cen paliw i żywności każda rodzina staje przed koniecznością mniej lub bardziej radykalnych oszczędności. Na galopujące w górę ceny wpływu nie mamy, ale stosunkowo łatwo możemy przeorganizować nasze domowe zwyczaje, aby nieco więcej pieniędzy zostało w naszych portfelach.

» więcej
 

 

 

 

Przygoda z lwami

 

Kto by pomyślał, że od rozpoczęcia produkcji liczników przedpłatowych minęło już 14 lat. Produkcja pierwszego przedpłatowego licznika ECON ruszyła we wrześniu 1997 roku. Inicjatorem zakupu licencji od firmy PLESSEY z Południowej Afryki był Zakład Elektroniki i Aparatury Pomiarowej działający w ramach Apator SA. Produkt, który w Polsce był zupełnie nieznany, dzisiaj pracuje niemal we wszystkich polskich spółkach dystrybucyjnych. Ani się obejrzeliśmy, jak pojawiła się i przeminęła kolejna generacja liczników przedpłatowych typu LEO.

» więcej